Değerli okuyucular merhaba,

Bugün sizlere kendinizi geliştirebileceğiniz 5 websitesinden bahsedeceğim. Özellikle bu haftalarda oldukça evde kaldık ve oldukça sıkılmış hissediyoruz. Bizlerde Tekno Ayna ailesi olarak sizleri bu karantina günlerini nasıl daha iyi geçirebilirsiniz, nasıl daha verimli geçirebilirsiniz diye 5 tane örnek site bulduk. Bunların sizin kişisel gelişiminizden mesleki gelişiminize kadar birçok şey katacağına inanıyoruz. Merak ettiğiniz bu 5 websiteyi haydi gelin madde madde sizlerle inceleyelim. Sizlerinde önerdiği siteler varsa lütfen yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

1. codecademy.com

İlk olarak codecademy.com ‘dan bahsetmek istiyorum. codecademy oldukça geniş kitlelere sahip özellikle yurt dışında milyonların kullandığı bir sitedir.

codecademy.com screenshot

codecademy ‘yi bir çok şirketten ayıran en güzel özelliği ise temel seviye tüm kursların ücretsiz olması. Temel seviyelerin ücretsiz olması ise öğrenciler için çok faydalı içerikleri çok daha iyi eğitimle öğrenmesini sağlamaktadır. Dilerseniz aylık bir ücretle ileri seviyeye geçebilirsiniz ve ay boyunca tüm içeriklere sınırsız erişiminiz olur. Resimden fiyatları inceleyebilirsiniz.

codecademy.com screenshot

En çok merak edilenlerden birisi de kategorileri neler sizler için onları da hazırladım ve aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz, ama aklınızda olsun ismini yani codecademy kelimesinin hakkını veren bir site.

codecademy.com screenshot

Link: https://www.codecademy.com/


2. lynda.com

lynda.com kendi başına bir şirketti ama geçtiğimiz aylarda yaptıkları görüşme sonrası lynda.com %100 LinkedIn sosyal ağının LinkedIn Learning bölümüne taşındı. Son aylarda bu gelişmeden sonra ilgi görmeye başladı.

LinkedIn Screenshot

Resimde de gördüğünüz gibi ilk ay ücretsiz olan bu site daha sonraki aylarda belirli ücretlere tabi oluyor. Eğitim katogorisi oldukça geniş diyemem çünkü genelde yazılım ve web geliştirme üzerine, yine sizin tercihinize kalmıştır.

LinkedIn Screenshot

Link: https://www.lynda.com/


3. udemy.com

Sizlerin oldukça iyi bildiği bir platformdayız. Aslında çok fazla söze gerek yok ama bizler yine yeni duyan arkadaşlar için bahsedelim. Udemy oldukça büyük bir eğitim platformu.

udemy.com screenshot

Yazılımdan dil öğrenmeye, sanatsal eğitimlerden lise derslerine kadar oldukça geniş konulara sahiptir. Özellikle böyle olması dünyadaki eğitim veren ve alan herkesi udemy, kendine çekmiş durumda.

udemy.com screenshot

Udemy ‘nin en güzel özelliği ise aylık yada yıllık paralar vermektense eğitimciler kendi eğitim videolarına belirli bir ücret isteyerek sizin eğitimciden o eğitimi satın almanıza olanak sağlıyor. Yani bu Udemy ‘nin ücretsiz ama kurslarının kursiyerler tarafından ücretlendirilmesi anlamına geliyor.

udemy.com screenshot

Sakın üzülmeyin size güzel bir haberim daha var Udemy son derece profesyonel bir ekip olduğundan her hafta ücretsiz kurslar koyuyor ya da kurslarda büyük indirimler yapıyor. Eğer ücretsiz kursları kaçırmak istemiyorsanız yorum olarak belirtin, sizler için sitemiz her hafta Udemy ücretsiz kursları paylaşsın.

Link: https://www.udemy.com/


4. udacity.com

Sizlere az bilinen ama önemli kuruluşlardan olan udacity.com ‘u da verdik, çünkü yabancı kaynaklar edinmek isteyen ve kendini çok daha profesyonel yerlere taşımak isteyenler için oldukça tercih edilen bir sitedir.

udacity.com screenshot

Link: https://www.udacity.com/


5. coursera.org

coursera.org uluslararası bir platform fakat ülkemizde oldukça popüler olmaya başladı. Coursera da ücretli ve ücretsiz bölümleri ve kursları bulunmakta.

coursera.org screenshot

Kendiniz geliştirmek ve yeni beceriler katmak için oldukça güzel bir platform tavsiyelerimiz arasında bulunması gereken önemli sitelerden birisidir. Kategorisi de oldukça geniştir.

coursera.org screenshot

coursera.org sitesinin bir güzelliği ise Google başta olmak üzere birçok şirketten derece ve sertifika almanızı sağlıyor. Bu da iş imkanınız için oldukça önemlidir.

coursera.org screenshot

Link: https://www.coursera.org/


teknoayna.com

Son olarak da sizlere teknoayna.com ‘dan bahsetmek istiyorum. TeknoAyna ise oldukça geniş kitlelere sahip olmaya başlayan uluslararası bir sitedir. Sizler aldığınız ücretli eğitimleri öğrendiğiniz bilgileri paylaşabileceğiniz, bilgilerinizin herkese ulaşmasını sağlayabileceğiniz bir teknoloji sitesidir. Hem kendi CV ‘lerinize hem ulaşma imkanında zorluk çekilen bilgileri ücretsiz bir şekilde yazabileceğiniz eğitim verebileceğiniz bir platformdur.

teknoayna.com screenshot

Link: https://www.teknoayna.com/

Bir yazının daha sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederim. Yazı önerileriniz ve sorularınız varsa yorum olarak yazmayı unutmayın. Bu konu hakkında arkadaşlarınızın da bilgi sahibi olmasını istiyorsanız paylaşabilirsiniz.

Teknolojiyle kalın!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir