Değerli okuyucular merhaba.

Ülkemizde yaşanılan en büyük problemlerden biri olan internet yavaşlığı ve altyapı sorunlarından bahsedeceğiz.

Özellikle son yıllarda yaşanan internet fiyatlandırmaların bu denli artması üzerine verilen paralara rağmen halkın yararına bir değişimin olmaması çok üzücü. Ülkemizde büyük şirketlerin adımıyla 5G üzerinde çalışmalar çok hızlı bir şekilde başladı lakin 4.5G yi bile kullanamıyoruz diyoruz, bunu kaldıracak altyapımız yok. Haklı olarak kullanıcılar 5G yerine 4.5G ye yetecek altyapı çalışmalarının olmasını istiyor. 

Son yıllarda yapılan NetSpeed yani internet hızı verilerine göre dünyada en hızlı internete sahip ilk 100 ülke içerisinde bile olmadığımız açıklandı. Bunun en büyük sebebi olarakta alt yapılar olduğu söyleniyor.

Temennimiz o ki 5G için masaya oturan bu liderlerin aynı azim ve teşvik ile Türkiye’nin eskimiş ve yenilenmeye yüz tutmuş altyapısınıda onarmaları.

Bir yandan da bilim ve teknoloji alanında  gelişime engel olan nedenlerden biri olarakta internet bağlantısında kopukluk hızında düşüklük yada hiç erişimin olmaması geliyor. Bakıldığında yukarıda da dediğimiz gibi bu sorunlar ülkemizde yüksek ve en kısa zamanda üzerine yoğunlaşılması gereken ciddi bilişim problemimizdir.

Okuduğunuz için teşekkür eder 

Aşşağıda bulunan paylaşım butonlarından yakınlarınızında bu konuda bilinçlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Teknolojiyle kalın.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir