Değerli okuyucular merhaba,

Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla Şirketi yeni bir döneme girişti. Son yıllarda oldukça popüler olan ve son yılların en iyi elektrikli aracını üreten bu dev şirket, yeni başarılar planlamasında.

Öncelikle geçen sene Tesla’nın Cybertruck modelini tanıtırken bildiğiniz gibi Elon Musk, fabrikaların bir kısmını Çin’e taşıyacağını belirmişti tarih olarakta en geç 2020 sonu demişti. Son bir haftada bu sözlerini doğrulayarak Model 3 Long Range RWD üretimini Çin’e taşımaya başladı.

Özellikle son aylarda üretimi durdurulan bu elektrikli aracın akıbeti merak konusuydu. Son gelişmeler bize gösteriyor ki bu serinin tamamını Çin’in Tesla Üretim tesisine taşıyacağını bildirdi. Daha sonra Tesla’nın Çin şirketini incelediğimizde ise internet sitesinde “Çin’de Üretildi.” başlığı altında Model 3 Long Range RWD’nin özelliklerini paylaşmasıydı.

Tesla Model 3 Long Range RWD Çin teşvikleriyle normalden daha ucuz satılacak.

Elon Musk’ın aklındaki fikir de tam buydu. Hem ucuz personel hem ucuz üretim hem ucuz piyasa fiyatıydı. Tabi ki Çin’deki bu şirket ABD Tesla şirketine bağlı olarak yürütülmeye devam edecek.

Peki, Fiyatta Nasıl Bir Değişiklik Var?

Dediğimiz gibi Model 3 RWD fiyatı Çin üretimi sebebi ile ucuz olacaktı ama birde teşvikler girdi ve fiyatı biraz daha aşağıya indiren Tesla, bu seride normalde 52.000$ fiyatındaydı ama teşvik ile 48.000$ civarına kadar düşecek.

Son olarakta Elon Musk bu konu hakkında birde şunu duyurdu. Musk, Tesla üst sınıfları hala Fremont yani ABD’deki şirkette, alt sınıfları ise Çin’de üreteceğini bildirdi.

Teknolojiyle Kalın!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir