Değerli okuyucular merhaba; evde kalmaya devam ettiğimiz şu günlerde izleyecek güzel diziler, filmler arıyoruz. Daha önce teknoloji konulu filmler önermiştik. Bugün ki yazımızda da teknoloji konulu dizileri sizler için derledik.

BLACK MİRROR (IMDb: 8.8)

Black Mirror ana konu olarak öğretici ve bir o kadar da dramatik mevzuları işlese de aynı zamanda, günümüz insanın yaşamış olduğu sıkıntılar, sosyal medya çılgınlığı aynı zamanda onun getirisi olarak devam eden sosyal/sınıfsal anti gerçeklik ve teknolojik ürünlerdeki gelişmelerle gelen modern insanın hız artışı, insani ilişkilerin kopması gibi konuların işlendiği 5 sezonluk devam eden bir dizi. Belli karakterler ve onun etrafında dönen olayları konu almıyor. her bölüm farklı kurgu ve senaryolar ile karşımıza çıkıyor dizi.

WESTWORLD (IMDb: 8.7)

Westworld (Batı Dünyası) geleceğin dünyasından heyecan ve macera arayan insanlar için özel olarak kurulmuş bir tür panayır, eğlence yeri gibi dizayn edilmiş özel bir kasabadır. Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar. Mevcut 3 sezonu bulunan ve devam eden bir dizi.

MR. ROBOT (IMDb: 8.5)

Elliot, gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde çalışan sıradan bir programcı, geceleri ise siber intikam peşinde koşan bir hackerdır. Bu asosyal ve sorunlu görünen gencin yolu bir gün bir yeraltı hack grubunun gizemli lideri ile kesişir. Dizide pek çok teknik kavram karşımıza çıkıyor. Hikayesinin farklılığı ile insanı kendine çeken bir yapıt. 4 sezonluk final yapmış bir dizi.

SİLİCON VALLEY (IMDb:8.5)

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Kara mizah türünde olacak yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir görüyoruz. 6 sezondan oluşan ve devam etmeyen bir dizi.

IT CROWD (İMDb: 8.5)

IT Crowd, 2006-2010 yılları arasında dört sezon yayınlanan komedi türünde bir sitcom 4 dizisidir. Adından da anlayabildiğimiz gibi bir şirketin IT departmanında çalışan üç karakterin başından geçenleri anlatıyor. Tabii ki karakterlerimizin başından geçenler aşırı absürt ve komik oluyor genellikle. 

PERSON OF İNTEREST (IMDb: 8.4)

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler. 5 sezondan oluşan devam etmeyen bir dizi.

HALT & CATCH FİRE (IMDb:8.4)

1980’li senelerde geçen dizi, bilgisayar ve internet devrimini konu almaktadır. 198 senesinde başlayan hikaye, küçük bir teknoloji şirketini ele almaktadır. Bu küçük şirketin adı Cardiff Electric’tir ve büyük şirketlere rakip olabilmek amacı ile eski bir IBM çalışanını işe alır. Hikaye böylelikle başlar. 4 sezonluk devam etmeyen bir dizi.

İyi seyirler dilerim, teknoloji ile kalın!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir