Bütün Dünya’nın beklediği Samsung’un katlanabilir telefonunu Türkiye saati ile 11 şubat 22.00 ile İngiltere de büyük bir Samsung Unpacked adı altında  ürünlerini dünyaya tanıttı özellikle beklenen tasarımları ve şaşırtıcı yeni özellikleriyle seviyelerini yine geride bırakmayı başardı. Türkiye’de Samsung Türkiye sponsorluğu ile Barış Özcan canlı yayın yaptı.

Özellikle son yıllarda büyük telefon şirketlerinin Çin pazarıyla yarışlarının ardından bu büyük şirketlere daha fazla yük düşmüştü son günlerde Samsung’un bu lansmanıyla belirli güçlü şirketler yine yerinde kalacağı belirlendi. 

İlgi odaklarından özellikle Samsung’un Z Flip  tamamen katlanabilir bir telefonla lansmanın en gözdesi ve seviyesinin en iyisi olmayı başardı. 

Bakıldığında tasarımı da özel tasarım uzmanı olan Thom browne’a ait özel bir edition yapıldı. Galaxy bu ürünlerde yapay zeka, nesnelerin interneti ve 5G’yi birleştirerek kullanıcıların son yüksek teknolojiyle buluşmasını sağlayacak. Özellikle ekranı kapattığında o arka ekranda birisi sizi aradığında, ani saat bakma isteğinizde, sarja bakma isteğinizde ve bazı basit işlerinizde zorluk çekmemeniz ve hep açmamak için küçük bir ekran daha tasarladılar ve aynı zamanda böylelikle sarj sorunlarını da en aza indirmeleri söz konusu oldu.

Samsung Güvenliği de arttırdı!

Samsung Knox ile de telefona karşı kötü yazılımları ve bilgi korsanlarını Samsung’un Knox adı verilen son teknoloji güvenlik sistemiyle korunacağını bildiriyor. Gelişmelerinin detayları hakkında bilgi vermediler ilk kullanıcılara özel olacağı düşünülüyor.

Samsung S20 S20+ ve S20ultra ile 2020 yılına özel 20 serileri çıkardı. En çok dikkat çeken ise 100x yakınlaştırmalı olarak ve 8K video kaydederek son yılların en iyisi olmayı yine başardı.Birçok kamera üretici şirketlere bile oranlarsak bu çok ama çok önemli bir özellik yani teknoloji adına büyük bir devrime imza atılmış dahi olabilirler. SD kart ile depolama 1.5 terabyte’a kadar artabilecek. S20ultra serisinde 108 megapiksel’lik kamera ile en keskin çözünürlük, en kaliteli görüntü elde ediliyor. Bu özellik profesyonel -fotoğraf makinelerinin son serilerinin özelliklerinde var ve bu S20ultra ile kameraları ve fotoğraf makinelerini taşımaya bile gerek kalmayacak özellikle çıplak gözle bile görülmeyecek uzak mesafeleri Samsung bu serisiyle gözükecek kadar net bir şekilde yakınlaşacağını lansman da deneylerle gösterdi. 

Peki bu ürünler ne zaman piyasaya sunulacak? 6 martta hem Avrupa hemde Türkiye de satışa sunulacak. 

Samsung IoT AI ve 5G çok önemsiyor ve bu 10 yılda bunları konuşacak, bunlar üzerine çalışacak.

Son olarakta Galaxy Buds+ adı altında bluethooth kulaklıkla da lansmana çıkan bu kulaklık 2 iç ve 1 dış mikrofonla konuşmayı en iyi hale getireceği gibi birde Spotify’dan da bize şarkı önerisi verecek şekilde optimize edildi. Aynı zamanda 22 saate kadar pil süresi olması da ilgimizi cekti. 14 şubatta satışa sunulacağı söyleniyor ama Türkiye’de ne zaman çıkacağını Samsung Türkiye’den öğrenebilirsiniz.

Daha çok bilgi için Samsung’u ziyaret ediniz.

Teknolojiyle Kalın!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir