TeknoAyna’dan herkese merhaba,

Dünya’da oldukça önem kazanan diller arasında herksesin bildiği üzere İngilizce var. Ve hepimiz acaba kursa mı gitsek, acaba çevrimiçi ders mi satın alsak diye düşünüyoruz. Bizler de bugün sizlere çevrimiçi ders için her an yanınızda taşıdığınız mobil cihazlarda kullanılan ve en iyi 5 uygulamadan bahsedeceğiz.

Özellikle son yıllarda oldukça popülerleşen İngilizce gerek aksamı gerek sözcük yapısıyla bizleri zorlayabiliyor. Bu durumda gerek kelime telaffuzu gerekse konuşma becerisini geliştirmek için mobil uygulamalardan faydalanabiliriz. Sizlere göstereceğim bu 5 uygulama İngilizce de her alanda sizi geliştireceğine inanıyorum.

Merak mı ettiniz şimdi hep birlikte bu uygulamalara bakalım.

Busuu

Busuu 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla birlikte sadece İngilizce öğreten bir uygulama değil tam 12 farklı dilde sizi hizmet veriyor.

Peki, busuu nasıl bir uygulama?

Öncelikle ilk girdiğinizde sizi öğrenmek istediğiniz dili seçmeniz için karşılıyor. Bunu seçtikten sonra kayıt ekranınız karşınıza çıkıyor. Buralar bildiğiniz her uygulama gibi.

Busuu ya eriştikten sonra ise sizi tamamen sizin hayatınıza göre plan yapacağınız, streslenmeden, bir düzen halinde günlük çalışabileceğiniz bir planlama ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

Ve ayrıca dili öğrenirken hobileriniz ya da mesleğinize yönelik öğrenmek istiyorsanız, etiketlerden bunu düzenleyebiliyor ve hiç sıkılmadan İngilizce öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca sertifika da alabiliyorsunuz.

Busuu için bir de şunu söylemekte yarar var ilk temel eğitimler ücretsiz ama daha sonra aylık ya da yıllık ücrete tabi oluyorsunuz. Ama şunu da belirtmekte yarar var mobil de en ucuz İngilizce öğrenme platformu da diyebiliriz.

Busuu

Hallo

Hallo da oldukça popüler olan bir İngilizce öğrenme platformu. Ayrıca tamamen de ücretsiz İlk yıllarında canlı sohbetler olarak uygulamaya başlamış olsa da şuan birçok alanda hizmet veriyor.

Bu alanlar neler mi hep birlikte bakalım.

Canlı yayın özelliği ile tüm dünya da İngilizce öğrenen ve öğreten kullanıcılarla araşıp İngilizce sohbet edebiliyorsunuz.

Gerçek zamanlı diyalog özelliği ile kendi İngilizce seviyenize eşit bir kullanıcı ile mesajlaşabiliyor ve yanlışlarınızı gösterebiliyorsunuz.

Sosyal etkileşim özelliği ile tamamen İngilizce olması koşulu ile sosyal medya havası katarken ayrıca tüm yazıların İngilizce olması bize her dilin kültüründeki İngilizce kelimeleri öğretiyor.

Anadili İngilizce olan eğitmenlerin yayınladığı videolarla kendinizin telaffuzunu test edebilirsiniz.

Ve bir de sertifika hazırlayan kullanıcıları bularak sertifika sınavları öncesi kendinizi test ettirebiliyorsunuz.

Hallo

Duolingo

Duolingo uygulaması şuan itibariyle tamamen ücretsiz bir platform. Duolingo’yu önerdiğimiz İngilizce seviyeleri oldukça basit düzeyde yani sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Ayrıca çocuklarınıza İngilizce öğretmek istiyorsanız renkli renkli resimleriyle de çocuklarınız bir oyun oynar gibi İngilizce öğrenecektir. Dediğim gibi en kolay İngilizce öğrenme uygulamasıdır.

Duolingo

Voscreen

Voscreen aslında bir eğitim platformu değil ama İngilizceyi bizlere gerçekten öğreten bir platform diyebiliriz.

Vocreen indirdiğinizde hiç sıkılmadan İngilizce öğrenmeye başladığınızı ve sık sık bağlanmak için zaman kullanacağınızı unutmayın, çünkü kısa süreli belgesel film ve çizgi filmler sayesinde kısa süreli kesitleri bizden anlamamızı istiyor. Kısa videolar izleyerek her an İngilizceye bağlı kalmak istiyorsanız tam size göre.

Tamamen de ücretsiz olması bu işin en güzel yanı.

Temel seviyeden ileri seviyeye göre kendisi sizin doğru ya da yanlışınıza göre karar veriyor. Uzun İngilizce dizilere vaktiniz oksa tam size göre bir uygulama.

Voscreen

Cambly

Aslında Cambly hakkında çok söylenecek bir söz yok. İngilizce dendiğinde hakkını sonuna kadar veren bir uygulama

Neden mi böyle hep birlikte inceleyelim

Cambly indirdikten sonra sizi tamamen anadili İngilizce olan canlı hocalar karşılıyor olacak. 7/24 rezervasyon yaparak ve kendinizi planlayarak tamamen İngilizce konuşan hocalardan eksiksiz bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz. Sizleri en temel seviyeden alıp ileri seviyeye kadar oldukça profesyonel bir çabayla İngilizce öğreten kursiyerlerle karşılaşıyorsunuz.

Ama şunu da bilmeniz lazım ilk 5 dakikası ücretsiz diğer zamanlar oldukça pahalı bir fiyatla karşı karşıya oluyoruz.

Cambly

Sizlerin de okurlara önerdiği uygulamalar varsa yorum olarak belirtin ve bu uygulamalar hakkında düşünceleriniz varsa da yazmayı unutmayın. Umarım yazım faydalı olmuştur. Dil öğrenme yolunda başarılar diliyorum.

Teknolojiyle Kalın!

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir