Ces 2020 bu yıl ABD’ nin Las Vegas şehrinde düzenlendi. Dünya’nın dev teknoloji fuarı olarakta bilinen Consumer Elektronic Show (CES) 5G teknolojisinden yapay zekaya, yapay zekadan robotlara, robotlardan son sistem elektrikli otomobile kadar elektroniğin her alanındaki gelişimi gösterdi ve araştırma geliştirmenin son yıllarda ülkelere ne kazandırdığının bilgisini verdi.

           Son yıllarda gelişmiş ülkelerin elektrikli otomobillere teşviki küresel ısınmanın bu denli arttığı dönemlerde Dünya saygımız ve sağlığımız başta olmak üzere çok önemli bir yer tutmakta. Ülkemizinde bu alanda açılan pazara göz yummayıp gerekli çalışmaları başlatarak CES 2020 de bizleri temsil eden TOGG’u göstermesi bize gurur verdi. Aynı zamanda diğer markalarında bu alanda çalışmalarını fuara getirmesi teknoloji adına bir zenginlik olmuştur. Şimdi gelin bu araçları biraz inceleyelim.

SONY Vision S

    İlk olarak şaşırdığımız bir gelecekle yüzleştik. Son yıllarda telefonlarını,  müzik sistemlerini, telefon aksesuarları ve oyun konsollarını üreten lider şirketlerden biri SONY fuara ürettiği elektrikli otomobille görenleri şaşırttı. 

   Model SONY Vision S olarak biliniyor. Ama araba incelendiğinde ve SONY mühendisleriyle iletişime geçildiğinde bu aracın seri üretime çıkmak yerine içindeki teknoloji tasarımların ve kaliteli ekran  teknolojisinin önümüzdeki yıllarda üretilecek elektrikli arabalar için parça satış pazarı açmaya çalışmasından dolayı olduğu düşünülüyor. Önümüzdeki yıllarda yakın takipte olacağız ve ülkemizinde SONY teknolojilerinin de kullanım verilerini kontrol edeceğiz sizleri de bilgilendireceğimizden şüpheniz olmasın.


TOGG

Sıra Türkiye’nin Otomobili TOGG’ ta gelin hep birlik bizim otomobilimizin CES 2020’deki gözlemlerimizi inceleyelim.

Bildiğiniz üzere Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su  Gürcan Karakaş Las Vegas’ta otomobil ile ilgili bilgileri uluslararası iş adamlarına ve uluslararası medyaya sunma fırsatı yakaladı. Türkiye de büyük bir yankı yapan lasnmanla geçtiğimiz yılın son ayında görücüye çıkmıştı. Aynı şekilde CES’te de ilgi odaklarından biri olduğunu gördük. 2020’de fabrikasının tamamlanacağı 2021 ‘de SUV serisi ile üretime başlayacağı ve 2030’da 5 farklı seri ile otomotiv sektöründe lider sıralara geçme hedefiyle karşımızda. Birçok özelliğini bildiğimiz bu otomobilimizin de takibinde olacağız ve son dakika bilgileriyle sizlere paylaşacağız.

BMW İ3 Urban Suite ve Fiat Centoventi araçlarıda CES2020′ de boy gösteren araçlar arasındaydı. Onlar da tasarım ve renkleriyle dikkat çeken araçlar arasındaydı.

Değerli okuyucular  abone olarak bizlere destek olabilir ve arkadaşlarınıza paylaşarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Teknolojiyle Kalın.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir